NZ Secondary Schools Orienteering Champs 2019

Entry List

All competitors who have entered NZ Secondary Schools Orienteering Champs 2019 are listed on these pages.

Sprint

Y78B (Year 7/8 Boys)

Max Beale
Havelock North Intermediate
Harry Bennett
Northcross Intermediate School
Sam Carryer
Kowhai Intermediate
Cody Carter
Kowhai Intermediate
Joe Chan
Bucklands Beach Intermediate
Yuke Chan
Bucklands Beach Intermediate
Andrew Chen
Bucklands Beach Intermediate
Victor Coen
Ponsonby Intermediate School
Heath Crawley
Bucklands Beach Intermediate
Ben Croft
Ponsonby Intermediate School
Will du Plessis
Bucklands Beach Intermediate
Josh Folkers
Havelock North Intermediate
Charlie Frater
Ponsonby Intermediate School
Ollie Gladding
Balmoral Intermediate
Matthew Greenwood
Balmoral Intermediate
Mark Hart
Northcross Intermediate School
Ryan Haves
Northcross Intermediate School
Ben Honey
Reremoana School
Andrew Jensen
Northcross Intermediate School
Praney Kumar
Balmoral Intermediate
Zac L'Ami
Ponsonby Intermediate School
Ashton McDonald
Northcross Intermediate School
Felix McElwee
Balmoral Intermediate
Oscar McEvoy
Northcross Intermediate School
Blake McKinnon
Bucklands Beach Intermediate
Felix Mead
Balmoral Intermediate
Ethan Michie
Pukekohe Intermediate School
Matthew Moffit
Pukekohe Intermediate School
Cameron Motion
Sancta Maria College
Bruno Nathan
St Kentigern College
Stefan Newman
Pukekohe Intermediate School
Max Nicholson
Ponsonby Intermediate School
Daniel Nota
Pukekohe Intermediate School
Thomas Potts
Hereworth School
Harry Prins
Havelock North Intermediate
Rory Quiding
Sancta Maria College
Kyan Sellars
Northcross Intermediate School
Hugh Skinner
Kowhai Intermediate
Hugo Till
Lindisfarne College
Oscar Vink
Pukekohe Intermediate School
Ben Williams
Havelock North Intermediate

JB (Junior Boys)

MAX ARMSTRONG
Western Springs College
Lewis Atkinsen
St Kentigern College
Daniel Balla
Kristin School
Josh Borland
Botany Downs Secondary College
Justin Brendolise
Mt Albert Grammar School
Evan Broad
Havelock North High School
Luca Broome
Havelock North High School
Dante Choi
Sancta Maria College
Logan Cook
Rosmini College
Charlie de Groot
Havelock North High School
Nathan Dowdall
Pukekohe High School
Thomas Dufty
Sacred Heart College Auckland
Liam Goldblatt
Long Bay College
Luke Hart
Long Bay College
Chris Hewitt
Rangitoto College
Caleb Honey
Macleans College
Ted Hunter
Havelock North High School
Luka Johnson
Mt Albert Grammar School
James Karl
Sancta Maria College
Taiga Kato
Westlake Boys High School
Aphichat Khothisen
Green Bay High School
Jayden Kumar
Auckland Grammar School
Henry Massingham
Hastings Boys High School
Jay McElwee
Mt Albert Grammar School
James McGuire
Kings College
Joe McKibbin
Takapuna Grammar School
Nelson Mitchell
Mt Albert Grammar School
Jed Moloney
Pukekohe High School
Tiaho Murupaenga Hutchings
Mt Albert Grammar School
Ferguson Muthu
Auckland Grammar School
Samuel O'Connor
Pukekohe High School
Cameron Richards
ACG Strathallan
William Rosie
Auckland Grammar School
Einstein Siao
Sancta Maria College
Leroy Waetford
Auckland Grammar School
Lucas Young
Rangitoto College

IB (Intermediate Boys)

Thomas Aish
Mt Albert Grammar School
Nate Anderson
Napier Boys High School
Tom Appleyard
Westlake Boys High School
John Kyle Baltazar
Sancta Maria College
Nathan Borton
Westlake Boys High School
Logan Bow
Auckland Grammar School
Jack Braddick
Onslow College
Cameron Broad
Havelock North High School
Samuel Broun
Auckland Grammar School
Caleb Browne
Bethlehem College
Theodore Bus
Mt Albert Grammar School
Liam Buyck
Sacred Heart College Auckland
MOSES CAMPBELL-BEHAR
Western Springs College
Ben Carter
Auckland Grammar School
Tim Cawte
Auckland Grammar School
Myles Chisholm
Sacred Heart College Auckland
Robert Christie
Waitakere College
Pierson Clement
Karamu High School
Luke Clements
Mt Albert Grammar School
Hayden Cooper
Auckland Grammar School
Thomas Cranefield
St Kentigern College
Marcus Dillon
Kings College
Conor Doherty
Kings College
Flynn Dunkerley
Havelock North High School
Angus Edwards
Mt Albert Grammar School
Oliver Edwards
Hutt International Boys School
JJ Elwood
Onslow College
Robert Ennor
Havelock North High School
Luke Farrand
Rosmini College
Connor Grant
Havelock North High School
Tyler Halliday
Howick College
Andrew Heaven
Auckland Grammar School
Zach Honey
Howick College
Flynn Hunter
Cashmere High School
Alex Jobbins
Westlake Boys High School
Dante Martin
Rosmini College
Jonty McGrath
Havelock North High School
Ben Mitchell
Onslow College
Manannan O'Connell
Henderson High School
Jackson Parker
Kings College
Moss Pelvin
Otago Boys High School
Cameron Potts
Havelock North High School
Lorcan Rabbitte
Havelock North High School
Samuel Roche
Pukekohe High School
Hamish Satterthwaite
Auckland Grammar School
Clayton Shadbolt
St Andrew's College
William Smith
Macleans College
Campbell Syme
Westlake Boys High School
Sam Taylor Sinclair
Mt Albert Grammar School
Alan Teesdale
Onslow College
Tommy Thomson
Onslow College
Cormac Turley
Lindisfarne College
Karsen Vesty
Havelock North High School
Vitali Volkov
Westlake Boys High School
Jason Wain
Napier Boys High School
Jacob Wells
Sacred Heart College Auckland
Bryn Williams
Mt Albert Grammar School
Hayden Williams
Westlake Boys High School
Nick Wilson
Pukekohe High School
Callum Wishart
Mt Albert Grammar School
Daniel Wood
Mt Albert Grammar School
GEORGE WRIGHT
Western Springs College

SB (Senior Boys)

Adam Bateman
Mt Albert Grammar School
Cameron Bonar
Rosmini College
Simon Bond
New Plymouth Boys High School
Thomas Brendolise
Mt Albert Grammar School
Blake Campbell
Havelock North High School
Daniel Carroll
Mt Albert Grammar School
Darch Chaudhari
Macleans College
Mitchell Cooper
Mt Albert Grammar School
Seth Dean
Mt Albert Grammar School
Luca Eastwood
Mt Albert Grammar School
Callum Farmer
Pukekohe High School
Patrick Hayes
Auckland Grammar School
Louis Hewitson-Townley
Pakuranga College
Levi James
Auckland Grammar School
Braeden Kommeren
Lindisfarne College
Ronan Lee
Lindisfarne College
Kevin Liang
Kristin School
Fenton Loveday
Pukekohe High School
Nathan MacCormick
ACG Strathallan
Miran Manuchehri
Mt Albert Grammar School
Michael McCormack
Auckland Grammar School
Bruno McDonald
Havelock North High School
Luc-Aime Meurillon
Mt Albert Grammar School
Jamal Murray
Golden Bay High School
Aidan Sarginson
Pukekohe High School
Ayrton Shadbolt
St Andrew's College
Aidan Skinner
Mt Albert Grammar School
Liam Stolberger
Avondale College
Will Tidswell
Havelock North High School
Felix Williamson
Wellington College
John Yu
Kristin School

Y78G (Year 7/8 Girls)

MIa Abernethy
Palmerston North Intermediate
Zahra Abeysekera
St Kentigern College
Belle Anderson
Eskdale School
Tegan Anderson
Eskdale School
Tia Anderson
Eskdale School
Anna Batcheler
Balmoral Intermediate
Lucy Benison
Pinehurst School
Emma Blackie
Baradene College
Kate Borton
Northcross Intermediate School
Samantha Bradley
St Cuthbert's College
Penny Brill
Baradene College
Katie Brugh
Baradene College
Vanessa Bu
Bucklands Beach Intermediate
Naomi Cheng
Bucklands Beach Intermediate
Jessica Cochran
Pukekohe Intermediate School
Yuka Constantine
Northcross Intermediate School
Amelia Davies
Sancta Maria College
Leilani Davies
Sancta Maria College
Isobel Denton
St Cuthbert's College
Larissa Edwards
Fergusson Intermediate
Hiranya Fernando
Baradene College
Catherine Ferraby
Baradene College
Savannah Finlay-Scott
Pinehurst School
Zara Ford
St Cuthbert's College
Elizabeth Francis
Pinehurst School
Evie Fraser
Balmoral Intermediate
Juliet Freeman
Mt Pleasant School
Emilia Goldsmith
Baradene College
Hazel Gregg
Palmerston North Intermediate
Bea Hartley Pollard
Northcross Intermediate School
Biba Hermann
St Cuthbert's College
Kayleigh Hooper
Royal Road School
Kate Jobbins
Murrays Bay Intermediate School
Ava Johnson
Pukekohe Intermediate School
Brenna Johnson
Northcross Intermediate School
Harriet Johnston
Baradene College
Solenn Jordan
Baradene College
Ariana Kralicek
Balmoral Intermediate
Sydelle Kunar
Baradene College
Georgia Lindroos
Baradene College
Sasha Lockington
St Cuthbert's College
Ruby Lukic
Pukekohe Intermediate School
Lucy McDonnell
Baradene College
Alicia McGivern
Sancta Maria College
Ami McGowan
Ponsonby Intermediate School
Grace McGregor-Macdonald
St Cuthbert's College
Amelia McIntosh
Diocesan School for Girls
Gigi Moaveni
Baradene College
Catherine Motion
Sancta Maria College
Piper Mouat
Havelock North Intermediate
Lani Murray
Golden Bay High School
Sasha Nichol
Bombay Primary
Neha Patel
Bucklands Beach Intermediate
Sienna Payne
Diocesan School for Girls
Isla Petherbridge
Baradene College
Niamh Rabbitte
Havelock North Intermediate
Freya Reid
St Cuthbert's College
Kate Robinson
Baradene College
Charlise Ruddell
Pukekohe Intermediate School
Emma Samuels
Diocesan School for Girls
Mackenzie Speers
Havelock North Intermediate
Charlotte Spence
Pinehurst School
Lilly Stanborough
Pinehurst School
Josephine Stickley
Baradene College
Ciara Swan
Baradene College
Abigail Teahan
Baradene College
Ellen Thompson
Ponsonby Intermediate School
Katelin Toes
St Cuthbert's College
India Twomey
Baradene College
Anna Waymouth
Bucklands Beach Intermediate
Hannah Wellington
Diocesan School for Girls
Eliza Went
St Cuthbert's College
Lily West
Bucklands Beach Intermediate
Beth Wheeler
St Cuthbert's College
Priya Wilson
Diocesan School for Girls
Ruth Winyard
Northcross Intermediate School
Kate Wise
Baradene College
Charlotte Wood
Bucklands School
Alicia Wu
St Cuthbert's College
Gemma York
Beckenham School

JG (Junior Girls)

Hannah Brebner
St Kentigern College
Amber Burley
St Cuthbert's College
Harriet Burrell
Baradene College
Kiana Carter
Pukekohe High School
Wei-Zin Chan
Botany Downs Secondary College
Rebecca Connolly
St Mary's College Wellington
KEIRA DE BEER
Western Springs College
Danica Dickson
Pukekohe High School
Rachel Duston
Baradene College
Ella Edwards
Mt Albert Grammar School
Ellie Evans
St Cuthbert's College
Alexandra Graney
Diocesan School for Girls
Emma Granich
Sancta Maria College
Emily Guo
St Cuthbert's College
Emma Hedley
Pukekohe High School
Claire Heimgartner
St Cuthbert's College
Aliana Henderson
Baradene College
Koyuki Ho
Sancta Maria College
Anija Irvine
Baradene College
Riley Jenkins
Pukekohe High School
Lorna Kirk
Napier Girls High School
Molly Last
Diocesan School for Girls
Grace Liang
St Cuthbert's College
Molly Martinovich
ACG Strathallan
Andzile Mavuso
Macleans College
Isabelle McDonnell
Baradene College
ISOBEL MCILROY
Western Springs College
Kenzie McKay
Westlake Girls High School
Ruby Nathan
Baradene College
Laura Oei
Baradene College
Eva Persson
Mt Albert Grammar School
Alisa Rao
St Cuthbert's College
Keira Roberts
Baradene College
Sasha Robinson
Pukekohe High School
Natalie Salmon
Baradene College
Hannah Tattersfield
Napier Girls High School
Lara Teodorescu
Macleans College
Eve Thompson
Mt Albert Grammar School
Greer Tremain
Napier Girls High School
Kyla van Rijs
Pukekohe High School
Mia Vanderkolk
St Cuthbert's College
Kayley Wilson
Baradene College
MAGGIE WRIGHT
Western Springs College

IG (Intermediate Girls)

Charlise Aicken
Waiuku College
Anna Baker
Napier Girls High School
Manon Bonar
Carmel College
Lily Bond
Diocesan School for Girls
Anita Brennan
Napier Girls High School
Maddie Brill
Baradene College
Sarah Brinck
Mt Albert Grammar School
Catherine Connolly
St Mary's College Wellington
Mysty Cook
St Cuthbert's College
Pippa Dixon
St Cuthbert's College
Alice Egan
St Andrew's College
Eve Finlayson
Diocesan School for Girls
JULIET FRATER
Western Springs College
Paulina Harrison
Waimea College
Lucy Harsant
Howick College
Harriet Hartley Pollard
Long Bay College
Emily Hayes
Epsom Girls Grammar School
ANDY HEATHCOTE
Western Springs College
Jessica Hong
Macleans College
Lucy Jobbins
Westlake Girls High School
Emma Johns
Mt Albert Grammar School
Jennifer Joseph
Sancta Maria College
Jacinta Kelly
Diocesan School for Girls
Leonore Li
St Cuthbert's College
Charlotte MacDonald
Napier Girls High School
Caitlyn Marx
Pukekohe High School
Kelly McKinnon
St Kentigern College
Alex McLauchlan
Baradene College
Rosie Monckton
Whangarei Girls High School
Anya Murray
Golden Bay High School
Jasmine Neiderberger
Pukekohe High School
Olivia Nichol
ACG Strathallan
Millie Norman
Pukekohe High School
Kenny Padathiarambil
Sancta Maria College
Annie Parker
Napier Girls High School
Lucy Pettit
Diocesan School for Girls
Grace Pickering
Macleans College
Pippa Plummer
Kristin School
Olivia Power
St Cuthbert's College
Beanie Rattrie
Waiuku College
Lucy Russ
Diocesan School for Girls
Katie Ryan
Diocesan School for Girls
Sophie Ryan
Diocesan School for Girls
Penelope Salmon
Baradene College
Sofia Skinner
Mt Albert Grammar School
Lily Stephens
Havelock North High School
Zara Stewart
St Cuthbert's College
Millie Thompson
Waiuku College
Sofia Toes
St Cuthbert's College
Krista Vesty-Scott
Baradene College
Eva Wadsworth
Mt Albert Grammar School
HARRIET WALKER
Western Springs College
Ella Watson
Epsom Girls Grammar School
Jess Wech
Diocesan School for Girls
Rani Williams
Havelock North High School
Sophia Wood
St Cuthbert's College
Daisy York
Cashmere High School

SG (Senior Girls)

Cara Bradding
Diocesan School for Girls
Georgia Browne
Bethlehem College
Tessa Burns
Woodford House
Lucy Burrell
Baradene College
Wei-Xuen Chan
Botany Downs Secondary College
Eva Chemleva
Rangitoto College
Britney Cheng
Mt Albert Grammar School
Olivia Collins
Diocesan School for Girls
ANNA CORY-WRIGHT
Western Springs College
Amy Culham
Havelock North High School
Portia D'Ath
Rangitoto College
Lauren Dunne
Diocesan School for Girls
Charlotte Francis
ACG Strathallan
SYLVIE FRATER
Western Springs College
Rebecca Greenwood
St Cuthbert's College
Anne-Marie Groves
Mt Albert Grammar School
Olivia Healey
Tawa College
Chloe Henderson
Hillcrest High School
Anna Hill
St Cuthbert's College
Angela Knoester
Long Bay College
Jydee Leonard
Mt Albert Grammar School
Ayleigh Loomes
Mt Albert Grammar School
Emma Managh
Baradene College
Michaela Managh
Baradene College
Alessandra Mayo
Long Bay College
Chelsea Sampson
Diocesan School for Girls
Jessica Sewell
Diocesan School for Girls
Georgia Skelton
Diocesan School for Girls
Hannah Stewart
St Cuthbert's College
Hulda Tellnes
Havelock North High School
Chloe Thompson
Waiuku College
Isla Thompson
Mt Albert Grammar School
Siloee Vassal
Havelock North High School
Arielle Weinberg
Mt Albert Grammar School
Isabella Zinzan
Cashmere High School