North Island Secondary Schools Championships 2016

Entry List

All competitors who have entered North Island Secondary Schools Championships 2016 are listed on these pages.

Boys

Ben Alexander
Auckland Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Jonty Anderson
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Reid Andrews
Waiuku College
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Tom Appleyard
Murrays Bay Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Oliver Barclay
Havelock North Intermediate
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Adam Barron
Napier Boys High School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Adam Bateman
Mt Albert Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Sam Bedford
Kristin School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Tom Bigley
Napier Boys High School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Cameron Bonar
Rosmini College
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Jason Bond
New Plymouth Boys High School
Sprint IB
Long IBC
Simon Bond
New Plymouth Boys High School
Sprint JB
Nathan Borton
Northcross Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BS
Relay Y78B
Jono Bowman
Waiuku College
Sprint IB
Long IBC
Relay SB
Cameron Broad
Havelock North Intermediate
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Adam Brookes
Karamu High School
Sprint JB
Relay JB
Jack Broomfield
Reporoa College
Sprint Y78B
Long Y78BS
Caleb Browne
Bethlehem College
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Max Buller
Havelock North Intermediate
Sprint Y78B
Relay Y78B
Oliver Burns
Napier Boys High School
Relay IB
James Butler
Mt Albert Grammar School
Sprint IB
Long IBS
Relay IB
Liam Buyck
Sacred Heart College Auckland
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Andrew Bycroft
Birkenhead College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Tomas Calderon
Auckland Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Blake Campbell
Havelock North High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Fergus Cardwell-Dray
Napier Boys High School
Relay JB
Ben Carrington
Auckland Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Daniel Carroll
Mt Albert Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Scott Carswell
Rangitoto College
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Jack Cavanagh
Mt Albert Grammar School
Sprint IB
Long IBS
Relay IB
Thomas Christison
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Pierson Clement
Hastings Intermediate
Sprint Y78B
Long Y78BS
Mitchell Cooper
Mt Albert Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Josh Corry
Wellington College
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Matt Cox
Birkenhead College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Seb Daellenbach
Wellington College
Sprint IB
Long IBC
Relay SB
Jonty De Pledge
Mt Albert Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Benjamin Dean
Mt Albert Grammar School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Gabriel Dean
Mt Albert Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay SB
Seth Dean
Mt Albert Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Samuel Dickey
Pukekohe High School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Jack Duley
Mt Albert Grammar School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Timothy Dunshea
Kings College
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Angus Eason
Pukekohe High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Luca Eastwood
Mt Albert Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Kieran Edwards
Upper Hutt College
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Oliver Edwards
Hutt International Boys School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay JB
Henry Elworthy
Kristin School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
George Engleback
Wellington College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Sam Evans
New Plymouth Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Jacob Eyles
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBS
Relay IB
Tiaki Fabish
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBS
Relay IB
Callum Farmer
Pukekohe High School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Riley Fromont
ACG Strathallan
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Michael Garland
Karamu High School
Sprint JB
Relay JB
Adam Gay
Pukekohe High School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Fraser Geddes
Napier Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Daniel Gong
Auckland Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Adam Good
Waiuku College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Ryan Good
Napier Boys High School
Sprint JB
Long JBS
Relay JB
Connor Grant
Havelock North Intermediate
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Max Griffiths
Takapuna Grammar School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Ethan Groom
Birkenhead College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Liam Grozev
Mt Albert Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Matt Halford
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBS
Relay IB
Sam Halford
Napier Boys High School
Sprint JB
Long JBS
Relay JB
Kaiyin Hardy
Havelock North High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Daniel Harvey
Napier Boys High School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Patrick Hayes
Auckland Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Taylor Haynes
Westlake Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
George He
Wellington College
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Callum Hill
Whangarei Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Mika Hill
Whangarei Boys High School
Sprint IB
Long IBC
Mitchell Hilton
Waiuku College
Sprint JB
Long JBS
Relay JB
Niko Hoare
Auckland Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Tama Hoare
Auckland Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Alex Jobbins
Murrays Bay Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BS
Relay Y78B
Oliver Johns
St Peter's College Auckland
Sprint Y78B
Long Y78BS
Oak Jones
New Plymouth Boys High School
Sprint IB
Long IBC
Brian Karl
Reporoa College
Sprint SB
Long SBC
Finlay Keip
Havelock North High School
Sprint IB
Long IBS
Relay IB
Mitchell Keip
Havelock North High School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Anthony Kendrew
Newlands Intermediate
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Liam Kendrew
Newlands College
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Anthony Kerr-Munley
Auckland Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Dylan Kirk
Havelock North High School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Oliver Klausen
Havelock North High School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Braeden Kommeren
Lindisfarne College
Sprint JB
Long JBC
Relay IB
Ian Laing
ACG Strathallan
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Jack Laker
Waiuku College
Sprint JB
Long JBS
Relay JB
Ben Lamont
Waiuku College
Sprint JB
Long JBS
Relay JB
Cameron Lamont
Waiuku College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Declan Lang
Bethlehem College
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Yannick Lange
Long Bay College
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Murphy Liefting
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Alex Little
Birkenhead College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Fenton Loveday
Pukekohe High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Hugo Lynch
Napier Boys High School
Sprint JB
Long JBS
Relay JB
Joseph Lynch
Wellington College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Oscar Lynch
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBS
Relay IB
William MacDonald
Napier Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Angus Macmillan
Havelock North High School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Alex Mahoney
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Ford Manuel Skudder
Reporoa College
Sprint Y78B
Long Y78BS
Sam McArdle
Havelock North High School
Sprint JB
Long JBS
Relay JB
Liam McCarthy
Napier Boys High School
Sprint JB
Long JBS
Relay JB
Michael McCormack
Auckland Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Bruno McDonald
Havelock North High School
Sprint JB
Luke McGregor
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BS
Relay Y78B
Conor McKay
Havelock North High School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Rory McKay
Hastings Intermediate
Long Y78BS
Logan McKinley-Holley
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Max McMurray
Napier Boys High School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Trent McNaughten
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Chris Meekin
Havelock North High School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Luc-Aime Meurillon
Mt Albert Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Sam Middleton
Onslow College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Che Mihaka-Dyer
Napier Boys High School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
James Miles
Hastings Intermediate
Long Y78BS
Nathan Miller
Havelock North High School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Sam Miller
Havelock North High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Colby Mills
Northcross Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BS
Relay Y78B
Finn Mitchell
Wellington College
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Alex Monckton
Long Bay College
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Daniel Monckton
Long Bay College
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Nicholas Moore
Onslow College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Ryan Moore
Glen Eden Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay JB
Lockie Moriarity
Havelock North Intermediate
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Oscar Moriarity
Havelock North High School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Tobias Murfitt
Havelock North Intermediate
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Bede Nathan
Lindisfarne College
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Sam Nicholas
Napier Boys High School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Adam Nisbet
Kings College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Croi O'Sullivan
Auckland Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
James Oliver
St Kentigern College
Sprint Y78B
Long Y78BS
Relay Y78B
Reed Pearce
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBS
Relay IB
George Perry
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBS
Relay IB
Ashton Philo
Westlake Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Euan Pike
Long Bay College
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Amos Plumpton
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Andrei Popovici
Westlake Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Ethan Popperwell
Karamu High School
Sprint JB
Relay JB
Stefan Przychodzko
Paraparaumu College
Sprint SB
Long SBC
Lorcan Rabitte
Havelock North Intermediate
Sprint Y78B
Long Y78BS
Relay Y78B
Jarryd Ramnarayan
Long Bay College
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
David Rawnsley
Napier Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
James Rawnsley
Napier Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Fergus Reay
Pasadena Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Marcus Reeves
Napier Boys High School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Liam Reilly
Kings College
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Aidan Richards
Pukekohe High School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Toby Roberts
Bethlehem College
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Samuel Roche
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Lee Ronan
Lindisfarne College
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Alec Ross
Mt Albert Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Hitrom Roy
Auckland Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Sebastian Safka
Takapuna Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay SB
Aidan Sarginson
Pukekohe High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Jayden Shaw
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Oscar Sheppard-Morrison
Wellington College
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Kurtis Shuker
Waiuku College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Rowan Sinclair
Wellington College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Aidan Skinner
Mt Albert Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Keelyn Smith
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBS
Relay IB
Noah Smith
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BS
Relay Y78B
Oscar Smyth
Havelock North High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Logan Soole
Pukekohe High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Hunter Sosich
Northcross Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BS
Relay Y78B
Max Stening
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Bayley Stephens-Ellison
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Matt Stevens
Pukekohe High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Logan Stevenson
Napier Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Liam Stolberger
Avondale College
Sprint IB
Long IBC
Cameron Stolker
Auckland Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Liam Sutcliffe
Westlake Boys High School
Sprint JB
Long JBC
Calum Sutherland
New Plymouth Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Campbell Syme
Murrays Bay Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Angus Syminton
Kristin School
Sprint JB
Long JBC
Relay SB
Sam Taylor-Sinclair
Balmoral Intermediate
Sprint Y78B
Long Y78BS
Brendon Te Kanawa
Waiuku College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Alan Teesdale
Raroa Normal Intermediate
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Liam Thompson
Mt Albert Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Lenny Thornton
Northcross Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BS
Relay Y78B
Zeke Thornton
Rangitoto College
Sprint JB
Long JBC
Relay IB
Will Tidswell
Havelock North High School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Will Tremain
Napier Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Maxton Venimore
Bethlehem College
Sprint Y78B
Long Y78BS
Relay Y78B
Jack Wallace
Kristin School
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Murphy Waters
Pukekohe High School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Liam Watkins Starrs
Long Bay College
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Nathan Watson
Northcross Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Tawhiwhi Watson
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Kingston Webb
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Ricky West
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Matthew Whyte
ACG Strathallan
Sprint SB
Long SBS
Relay SB
Reuben Wickstead
Auckland Grammar School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Finn Williams
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Hayden Williams
Murrays Bay Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Ryan Williams
Westlake Boys High School
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Thomas Williams
Pukekohe High School
Sprint IB
Long IBC
Relay IB
Felix Williamson
Wellington College
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Nicholas Wilson
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BC
Relay Y78B
Edward Woolford
Kings College
Sprint SB
Long SBC
Relay SB
Alex Wright
Pukekohe Intermediate School
Sprint Y78B
Long Y78BS
Relay Y78B
Oliver Wright
Napier Boys High School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Michael Young
Napier Boys High School
Sprint IB
Long IBC
Relay SB
Alexi Zangouropoulos
Wellington College
Sprint JB
Long JBC
Relay JB
Matthew Zhou
Auckland Grammar School
Sprint JB
Long JBC
Relay JB