King's Birthday 2024

Entry List

All competitors who have entered King's Birthday 2024 are listed on these pages.

Women

Anthea Abbott
Counties Manukau
Middle Rec Orange
Mia Abernethy
Red Kiwi
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint SGA
Jenni Adams
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Lisa Ainley
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long W50A
Bronwen Allen
North West
Middle W70A
Long W70A
Rachel Allen
No Club
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Mia Ashmore
Nelson
Middle W12A
Long W12A
Audrey Austin
Dunedin
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Anna Babington
Peninsula and Plains
Middle W20E
Long W20E
Sprint W20E
Katherine Babington
Peninsula and Plains
Middle W20E
Long W20E
Sprint W20E
Sophie Bacchus
Counties Manukau
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Stephanie Barker
Nelson
Middle W40A
Long W40A
Anna Batcheler
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Maggie Bauzon
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Madeline Bell
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Renee Beveridge
North West
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Zara Bint
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Ann Bixley
Dunedin
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Sam Bixley
Peninsula and Plains
Middle W20E
Long W20E
Sprint W20E
Imogen Blundell
Bay of Plenty
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Stella Bond
Taranaki
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Jenny Bourne
OZ - Abominable O-men
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Toni Brown
OZ - Orienteering ACT
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Elena Burns
Bay of Plenty
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Susy Carryer
Auckland
Middle W50A
Long Rec Orange
Sprint W50A
Megan Carter
Nelson
Middle W21A
Long W21AS
Sprint W21A
Serenity Chang
Counties Manukau
Middle Rec Yellow
Long Rec Yellow
Kathryn Chrystal
Auckland
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Lisa Chubb
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Alyssa Clark
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Cassie Colbourne
Taranaki
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Stacey Colbourne
Taranaki
Middle W40A
Long W40A
Sprint W40A
Rebecca Colvin
Marlborough
Middle Rec Yellow
Long Rec Yellow
Sprint Rec Orange
Marina Comeskey
Nelson
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Grace Cory-Wright
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Jean Cory-Wright
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Katie Cory-Wright
Wellington
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Saya Creaser
Nelson
Middle W21A
Long W21A
Sprint W21A
Barbara Dawson
OZ - Garingal
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Monique Dean
Auckland
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Annabel Diprose
Peninsula and Plains
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Rebecca Douglas-Clifford
No Club
Middle Rec Orange
Anitra Dowling
Peninsula and Plains
Middle W70A
Long W70A
Sally Duston
Southland
Middle W70A
Long W70A
Sprint W70A
Jodie Fa'avae
Nelson
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Tide Fa'avae
Nelson
Middle W20E
Long W20E
Sprint W20E
Ada Findlow
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Cerys Findlow
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Emily Fippard-Peacock
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Samantha Foote
Peninsula and Plains
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Catrina Forbes
Marlborough
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Wendy Ford
Nelson
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Kate Fortune
Wellington
Middle W70A
Long W70A
Sprint W70A
Suze Fraser-Harris
Nelson
Middle W40A
Long W40A
Christina Freeman
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Juliet Freeman
Peninsula and Plains
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Margi Freemantle
Hutt Valley
Sprint W60A
Marquita Gelderman
North West
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Luisa Giacon
No Club
Middle W50A
Long W50A
Shari Gilbert
OZ - Range Runners
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Stella Gillman
Peninsula and Plains
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Roxanne Gradwell
Nelson
Middle Rec Yellow
Rebecca Greenwood
Auckland
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Alexandra Gribble
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Chloe Gribble
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Sanda Halpin
OZ - Parawanga
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Tracey Hamilton
Nelson
Long Rec Orange
Jane Harding
Wellington
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Jan Harrison
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Sophie Harrison
Peninsula and Plains
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Sophie Hart
Marlborough
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint Rec Orange
Sophie Herde
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Dayna Higgins
Taranaki
Middle W21A
Long W21AS
Sprint W21A
Katie Hill
Wellington
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Ciara Hoare
Counties Manukau
Middle W20E
Long W20E
Sprint W20E
Clodagh Hoare
Counties Manukau
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint W50A
Niamh Hoare
Counties Manukau
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Orla Hoare
Counties Manukau
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Nicky Hogarth
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long Rec Orange
Sprint W50A
Annemarie Hogenbirk
Nelson
Sprint W50A
Annabelle Holdcroft
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Gillian Holdcroft
Auckland
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint W50A
Paula Holden
Nelson
Middle Rec Yellow
Long Rec Yellow
Beverley Holder
Wellington
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Amelia Horne
Nelson
Long W21AS
Sprint W21E
Eden Hoskin
Southland
Middle MW10N
Long MW10N
Sprint MW10N
Jemima Hoskin
Southland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Piper Hoskin
Southland
Middle W12A
Long W12A
Sprint W12A
Phoebe Hunt
Peninsula and Plains
Middle W20E
Long W20E
Sprint W20E
Sandra Hutchison
Auckland
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint W50A
Chris Jager
Auckland
Middle W70A
Long W70A
Hannah Jemmett
No Club
Middle Rec Yellow
Long Rec Yellow
Richarda Jochems
Nelson
Middle Rec Yellow
Torun Joergensen
Peninsula and Plains
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Lynne John
Peninsula and Plains
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Harriet Johnston
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Ceridwen Jones
Marlborough
Middle W50A
Long W40AS
Sprint W50A
Solenn Jordan
Counties Manukau
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Dorothy Kane
Wellington
Middle W70A
Long W70A
Sprint W70A
Ann Kendon
Wellington
Middle W40AS
Long W50A
Sprint W50A
Bronwyn Kett
No Club
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Piret Klade
Hawke's Bay
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Mary Ann Kulh
OZ - Parawanga
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint Rec Orange
Rae-anne Kurucz
No Club
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Jane Lambert
Nelson
Middle W50A
Long W50A
Sally Lattimore
Nelson
Middle W40A
Long W40A
Sprint W40A
Monika Lee
OZ - Garingal
Middle W21AS
Long W21AS
Sprint W21AS
Shirley Lin
Counties Manukau
Middle Rec Yellow
Long Rec Yellow
Georgia Lindroos
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Keshia Linyard
Nelson
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Nia Linyard
Nelson
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Alison MacDonald
Nelson
Middle W60A
Long W60A
Shelley Mackinlay-Milne
Auckland
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint W50A
Jana Maclaren
Nelson
Long W40A
Sprint W40A
Libby Malthus
Taranaki
Middle W21A
Long W21AS
Carey Martin
Taranaki
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Lynn McBain
Wellington
Middle W60A
Long Rec Orange
Sprint W60A
Mori McCuskey
Nelson
Middle Rec Orange
Dale McDonald
Nelson
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Hillary McDonald
Nelson
Middle Rec Orange
Long Rec Yellow
Alicia McGivern
Counties Manukau
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Ami McGowan
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Debbie McGowan
Auckland
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint W50A
Maegan McIsaac
Nelson
Middle W40A
Long W40A
Jo McKenzie
Hutt Valley
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Briar McLean
Auckland
Middle Rec Yellow
Long Rec Yellow
Sprint Rec Yellow
Morag McLellan
Hutt Valley
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Lexi McLeod
Dunedin
Middle JGA
Long JGA
Lisa Mead
North West
Middle W60A
Long W60A
Ocean Mercier
Hutt Valley
Middle W40A
Long W40A
Sprint W21AS
Soizick Mesnage
Auckland
Middle Rec Yellow
Long Rec Yellow
Sprint Rec Yellow
Rachel Middleton
Wellington
Middle W50A
Long W40AS
Sprint W50A
Lara Molloy
Wellington
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Clare Moore
Marlborough
Long Rec Orange
Jody Moore
Marlborough
Sprint MW10N
Julia Moore
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Kyla Moore
Peninsula and Plains
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Catherine Motion
Counties Manukau
Middle SGB
Long SGB
Sprint SGA
Renee Motion
Counties Manukau
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint W50A
Anya Murray
Nelson
Middle W20E
Long W21A
Sprint W20E
Fleur Murray
Nelson
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Lani Murray
Nelson
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Eve Newton
Nelson
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint Rec Orange
Aless Nicholson
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Liz Nicholson
Wairarapa
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Amy Nicoll
Hawke's Bay
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Lara Nicoll
Hawke's Bay
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Sarah Nicoll
Hawke's Bay
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint Rec Orange
Krissy O'Donnell
Nelson
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Helen O'Neill
Peninsula and Plains
Middle W40AS
Long W40AS
Jane Orbell
Nelson
Middle W40A
Long W40A
Sprint W40A
Annette Orchard
Auckland
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Sienna Payne
North West
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Karen Pedersen
Auckland
Middle Rec White
Long Rec White
Sprint Rec Yellow
Tracy Penney
Nelson
Long Rec Orange
Iona Powell
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Greta Prince
Peninsula and Plains
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Karin Prince
Peninsula and Plains
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Sara Prince
Peninsula and Plains
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Carol Ramsden
Red Kiwi
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Nika Rayward
Nelson
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Vicki Rees-Jones
Waikato
Middle W40A
Long Rec Orange
Sprint W40A
Belinda Reeves
Auckland
Middle W40A
Long W40A
Sprint W40A
Emily Reeves
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Anna Robertson
Hutt Valley
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Kate Robinson
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Val Robinson
Counties Manukau
Middle W80A
Long W80A
Sprint W80A
Val Rogers
Nelson
Middle W70A
Long W70A
Sprint W70A
Willa Rossl
Marlborough
Middle MW10N
Long MW10N
Sprint MW10N
Kate Salmon
Peninsula and Plains
Middle W21A
Long W21AS
Maggi Salmon
Nelson
Long W60A
Sprint W60A
Maggi Salmon
Nelson
Middle W60A
Sophie Sara
Peninsula and Plains
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Isabelle Schwarzenbach
Nelson
Long SGB
Ursula Schwarzenbach
Nelson
Long Rec Orange
Lara Scott
Peninsula and Plains
Middle W40A
Long W21E
Sprint W21E
Linnea Scott
Peninsula and Plains
Middle MW10N
Long MW10N
Sprint MW10N
Adrienne Shadbolt
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Anna Sheldon
OZ - Australian Bushrangers
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Dora Slavich
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Petra Slavich
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Rebecca Smith
Nelson
Middle W40A
Long W40A
Brooke Speers
Hawke's Bay
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Beth Spence
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long Rec Orange
Sprint W50A
Charlotte Spence
North West
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Lizzie Stapleton Coffey
Peninsula and Plains
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Sarah Steel
Peninsula and Plains
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Joanna Stewart
Auckland
Middle W70A
Long W70A
Sprint W70A
Heidi Stolberger
North West
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Alison Stubbs
OZ - Australopers - Tasmania
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Liana Stubbs
OZ - Australian Bushrangers
Middle W20E
Long W20E
Sprint W20E
Ciara Swan
Counties Manukau
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Kate Swanson
Nelson
Long Rec Orange
Christina Symons
Peninsula and Plains
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Katie Symons
Peninsula and Plains
Middle W40A
Long W40A
Sprint W40A
Rachel Tapsell
No Club
Middle W50A
Long W50A
Sophie Taverna
OZ - Australian Bushrangers
Middle W20E
Long W20E
Sprint W20E
Wendy Taverna
OZ - Central Highlands
Middle W40A
Long W40A
Sprint W40A
Lizzie Thomas
Nelson
Middle W21AS
Long Rec Orange
Sprint Rec Orange
Katelin Toes
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Sofia Toes
Auckland
Middle W20E
Long W20E
Sprint W20E
Victoria Underwood
Bay of Plenty
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Wendy van den Berg
Nelson
Middle W50A
Long W50A
Anna Varnham
Wellington
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Mary Wadsworth
Auckland
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Linda Wallace
Hawke's Bay
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint Rec Orange
Pippa Wallace
Hawke's Bay
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Mila Walsh
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Genevieve Webb
Dunedin
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Grace Werner
Nelson
Long SGB
Sprint SGB
Tessa Werner
Nelson
Middle Rec Orange
Lily West
Counties Manukau
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Beth Wheeler
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Cate Wheeler
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Courtney Wheeler
Counties Manukau
Middle Rec Yellow
Long Rec Yellow
Sprint Rec Yellow
Naomi Whitehead
Marlborough
Middle W21A
Long W21A
Sprint W21A
Pippa Whitehead
Marlborough
Middle MW10N
Long MW10N
Sprint MW10N
Georgia Whitla
Nelson
Middle W21E
Long W21E
Sprint W21E
Sarah Wild
Peninsula and Plains
Middle Rec Yellow
Long Rec Yellow
Sprint Rec Yellow
Laura Williams
Wellington
Middle Rec Orange
Long Rec Orange
Sprint W21A
Sarah Williams
Auckland
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Jo Wilson
Dunedin
Middle W60A
Long W60A
Sprint W60A
Charlotte Wood
Counties Manukau
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Jo Wood
Counties Manukau
Middle W50A
Long W50A
Sprint W50A
Diana Worthy
Nelson
Middle W40A
Long W40AS
Sprint W40A
Anna Wright
Peninsula and Plains
Middle JGA
Long JGA
Sprint JGA
Alicia Wu
Auckland
Middle SGA
Long SGA
Sprint SGA
Jasmine Zhang
Auckland
Middle W40A
Long W40A
Sprint W40A
Melisa Zinzan
Peninsula and Plains
Middle W40AS
Long W40AS
Sprint W50A