Anzac Weekend 2016

Entry List

All competitors who have entered Anzac Weekend 2016 are listed on these pages.

Middle

M10 (Men 10 and under)

Adam Baker
Wellington
Matt Crawford
Wellington
Max Franks
Hawke's Bay
Matthew Power
Wellington

M12A (Men 12 and under)

Caleb Browne
Bay of Plenty
Matthew Greenwood
Auckland
Matthew Harvey
Hawke's Bay

M14A (Men 14 and under)

Olaf Baker
Wellington
Tim Crawford
Wellington
Kieran Edwards
Hutt Valley
Oliver Edwards
Hutt Valley
Matt Harding
Peninsula and Plains
Daniel Harvey
Hawke's Bay
Alan Teesdale
Wellington

M16A (Men 16 and under)

Dominic Cleary
Peninsula and Plains
Tom Harding
Peninsula and Plains
Bayley stephens-Ellison
Hawke's Bay
Will Tidswell
Hawke's Bay

M18A (Men 18 and under)

George Engleback
Wellington
Sam Middleton
Wellington
Sam Nicholas
Hawke's Bay
William Steel
Counties Manukau

M20A (Men 20 and under)

Connor Cleary
Peninsula and Plains
Cameron de L'Isle
North West
Stephen Harding
Peninsula and Plains

M21A (Men Open)

Steve McKinstry
Wellington
David Rawnsley
Hawke's Bay

M21B (Men Open B)

Kenyon Manderson
No Club

M21E (Men Open)

Devon Beckman
Hawke's Bay
Gene Beveridge
North West
Ed Cory-Wright
Peninsula and Plains
karl dravitzki
Taranaki
IEUAN EDMONDS
Hawke's Bay
Greg Flynn
Bay of Plenty
Dean Ford
Hutt Valley
Matt Goodall
Counties Manukau
Nick Hann
Peninsula and Plains
Tommy Hayes
Auckland
Carsten Joergensen
Peninsula and Plains
Matt Ogden
North West
Jamie Stewart
Wellington
Simon Teesdale
Wellington
Cameron Tier
North West

M40A (Men 40 and over)

Sean Bardsley
Wellington
Shane harrison
Nelson
Kevin Harvey
Hawke's Bay
William Power
Wellington
John Robertson
Hutt Valley
Robbie Smith
Hawke's Bay
Greg Thurlow
Wellington

M40AS (Men 40 and over)

Murray Franks
Hawke's Bay
David Middleton
Wellington

M40B (Men 40 and over)

Phil Browne
Bay of Plenty
John Henley-King
No Club

M50A (Men 50 and over)

Chris Beckman
Hawke's Bay
Peter Cleary
Peninsula and Plains
Rob Collier
Wellington
Simon Comeskey
Wellington
Gerald Crawford
Wellington
Alan Davidson
Hawke's Bay
GREG EDMONDS
Hawke's Bay
Hamish Goodwin
Hawke's Bay
Jeff Greenwood
Auckland
Mike Harding
Peninsula and Plains
Murray Harty
Hawke's Bay
Alan Horn
Wellington
Tim Longson
North West
Rob Molloy
Wellington
Bruce Peat
Counties Manukau
Herries Phillip
Hawke's Bay
Simon Rea
Hutt Valley
Andrew Riddle
Hutt Valley
Len Rodenburg
Taranaki
Ian Simpson
Bay of Plenty
Dwayne Smith
Auckland
Paul Teesdale-Spittle
Wellington
Pat van Berkel
Hutt Valley
Peter Wood
Wellington

M60A (Men 60 and over)

Bill Anderson
Wellington
Steve Armon
Hawke's Bay
Alex Bridger
Hutt Valley
Dave Browning
Taupo
Dick Dinsdale
Wellington
Stan Foster
Waikato
Peter Ramsden
Red Kiwi
Jonathan Spencer
Taranaki
Michael Wood
Hutt Valley

M70A (Men 70 and over)

Wayne Aspin
Counties Manukau
Ken Fraser
Wellington
Neil Kane
Wellington
Ross Lamb
No Club
Don Locke
Wellington
Gavin Scott
Hutt Valley
Neil Sinclair
Taranaki

W10 (Women 10 and under)

Power Ali
Wellington
Torun Joergensen
Peninsula and Plains

W12A (Women 12 and under)

Larissa Edwards
Hutt Valley
paulina harrison
Nelson

W14A (Women 14 and under)

Georgia Browne
Bay of Plenty
Rebecca Greenwood
Auckland
Johanna harrison
Nelson
Kaia Joergensen
Peninsula and Plains

W16A (Women 16 and under)

Tessa Boyd
Auckland
Marina Comeskey
Wellington
Fiona Middleton
Wellington
Jose Reeves
Hutt Valley
Amber Riddle
Hutt Valley

W18A (Women 18 and under)

Olivia Beckman
Hawke's Bay
Tegan Knightbridge
North West
Maddie Longson
North West
Hayley Smith
Auckland
Jenna Tidswell
Hawke's Bay

W20A (Women 20 and under)

Emma Carruthers
Wellington
Katie Cory-Wright
Peninsula and Plains
Kayla Fairbairn
North West
Danielle Goodall
Counties Manukau
Sonia Hollands
Counties Manukau
Amelia Horne
Red Kiwi
Ellie Molloy
Wellington
Lara Molloy
Wellington
Anna Parsons
Auckland
Alexandra Riddle
Hutt Valley
Kate Salmon
North West
Alice Tilley
North West

W21AS (Women Open)

Lisa Caulfield
Hutt Valley
Megan Davidson
Hawke's Bay
Sarah Davidson
Hawke's Bay
Claire Flynn
Bay of Plenty

W21B (Women Open B)

Heather McMillan
Hutt Valley

W21C (Women Open C)

Sarah Gauthier
Wellington

W21E (Women Open)

Jenni Adams
Peninsula and Plains
Yvette Baker
Wellington
Sophie Harrison
Peninsula and Plains
Jula McMillan
North West
Sarah O'Sullivan
Wellington
Kane Penny
Wellington
Tessa Ramsden
Red Kiwi

W40A (Women 40 and over)

Karen Beckman
Hawke's Bay
Christine Browne
Bay of Plenty
Alison Comer
Auckland
Melissa Edwards
Wellington
Susan Edwards
Hutt Valley
kristin harrison
Nelson
Katie Hill
Wellington
Ocean Mercier
Wellington
Sarah Steel
Counties Manukau

W40AS (Women 40 and over)

Jane Herries
Hawke's Bay
Kay Knightbridge
North West
Lynn McBain
Wellington
Rachel Middleton
Wellington

W40B (Women 40 and over)

Pam Rodenburg
Taranaki
Jane Davidson
Hawke's Bay
Janet Harding
Peninsula and Plains
Diana Molloy
Wellington

W50A (Women 50 and over)

HELEN EDMONDS
Hawke's Bay
Lorna Fox
Taranaki
Jane Harding
Wellington
Margaret Horne
Red Kiwi
Gillian Ingham
Wellington
Liz Nicholson
Wairarapa
Jay Paterson
Taranaki
Sonya Reeves
No Club
Anna Robertson
Hutt Valley
Cryn Russell
Hawke's Bay
Raewyn Simpson
Bay of Plenty
Lyn Stanton
Auckland
Genevieve Webb
Dunedin

W60A (Women 60 and over)

Judy Browning
Taupo
Julia Fraser
Wellington
Beverley Holder
Wellington
Dorothy Kane
Wellington
Royce Mills
Red Kiwi
Carol Ramsden
Red Kiwi
Jacqui Sinclair
Taranaki
Jenny Teahan
Red Kiwi

W70A (Women 70 and over)

Patricia Aspin
Counties Manukau
Barbara Bridger
Hutt Valley
Jill Dalton
Hutt Valley