Anzac Weekend 2016

Entry List

All competitors who have entered Anzac Weekend 2016 are listed on these pages.

Sprint

M10 (Men 10 and under)

Adam Baker
Wellington
Matt Crawford
Wellington
Max Franks
Hawke's Bay
Matthew Power
Wellington

M12 (Men 12 and under)

Caleb Browne
Bay of Plenty
Matthew Greenwood
Auckland
Matthew Harvey
Hawke's Bay

M14 (Men 14 and under)

Olaf Baker
Wellington
Tim Crawford
Wellington
Kieran Edwards
Hutt Valley
Oliver Edwards
Hutt Valley
Freddie Flynn
Bay of Plenty
Matt Harding
Peninsula and Plains
Daniel Harvey
Hawke's Bay
Alan Teesdale
Wellington

M16 (Men 16 and under)

Dominic Cleary
Peninsula and Plains
Tom Harding
Peninsula and Plains
Bayley stephens-Ellison
Hawke's Bay
Will Tidswell
Hawke's Bay

M18 (Men 18 and under)

George Engleback
Wellington
Sam Middleton
Wellington
Sam Nicholas
Hawke's Bay
William Steel
Counties Manukau

M21A (Men Open)

Stephen Harding
Peninsula and Plains

M21E (Men Open)

Devon Beckman
Hawke's Bay
Gene Beveridge
North West
Connor Cleary
Peninsula and Plains
Ed Cory-Wright
Peninsula and Plains
Cameron de L'Isle
North West
karl dravitzki
Taranaki
IEUAN EDMONDS
Hawke's Bay
Greg Flynn
Bay of Plenty
Matt Goodall
Counties Manukau
Nick Hann
Peninsula and Plains
Tommy Hayes
Auckland
Carsten Joergensen
Peninsula and Plains
Matt Ogden
North West
Jamie Stewart
Wellington
Simon Teesdale
Wellington
Cameron Tier
North West

M40 (Men 40 and over)

Sean Bardsley
Wellington
Shane harrison
Nelson
Kevin Harvey
Hawke's Bay
David Middleton
Wellington
William Power
Wellington
John Robertson
Hutt Valley
Greg Thurlow
Wellington

M50 (Men 50 and over)

Chris Beckman
Hawke's Bay
Phil Browne
Bay of Plenty
Peter Cleary
Peninsula and Plains
Rob Collier
Wellington
Simon Comeskey
Wellington
Gerald Crawford
Wellington
Alan Davidson
Hawke's Bay
GREG EDMONDS
Hawke's Bay
Murray Franks
Hawke's Bay
Jeff Greenwood
Auckland
Mike Harding
Peninsula and Plains
Alan Horn
Wellington
Tim Longson
North West
Rob Molloy
Wellington
Bruce Peat
Counties Manukau
Herries Phillip
Hawke's Bay
Simon Rea
Hutt Valley
Dan Reeves
No Club
Andrew Riddle
Hutt Valley
Len Rodenburg
Taranaki
Ian Simpson
Bay of Plenty
Dwayne Smith
Auckland
Paul Teesdale-Spittle
Wellington
Pat van Berkel
Hutt Valley
Peter Wood
Wellington
Bruce Worsley
Hutt Valley

M60 (Men 60 and over)

Steve Armon
Hawke's Bay
Alex Bridger
Hutt Valley
Dave Browning
Taupo
Dick Dinsdale
Wellington
Stan Foster
Waikato
Peter Ramsden
Red Kiwi
Jonathan Spencer
Taranaki
Graham Teahan
Red Kiwi
Michael Wood
Hutt Valley

M70 (Men 70 and over)

Wayne Aspin
Counties Manukau
Neil Kane
Wellington
Gavin Scott
Hutt Valley

W10 (Women 10 and under)

Power Ali
Wellington
Torun Joergensen
Peninsula and Plains

W12 (Women 12 and under)

Larissa Edwards
Hutt Valley
paulina harrison
Nelson

W14 (Women 14 and under)

Georgia Browne
Bay of Plenty
Rebecca Greenwood
Auckland
Johanna harrison
Nelson
Kaia Joergensen
Peninsula and Plains

W16 (Women 16 and under)

Tessa Boyd
Auckland
Marina Comeskey
Wellington
Fiona Middleton
Wellington
Jose Reeves
Hutt Valley
Amber Riddle
Hutt Valley
Jenna Tidswell
Hawke's Bay

W18 (Women 18 and under)

Olivia Beckman
Hawke's Bay
Tegan Knightbridge
North West
Maddie Longson
North West
Anna Parsons
Auckland
Hayley Smith
Auckland

W21A (Women Open)

Emma Carruthers
Wellington
Lisa Caulfield
Hutt Valley
Sarah Davidson
Hawke's Bay
Sarah Gauthier
Wellington
Amelia Horne
Red Kiwi
Alexandra Riddle
Hutt Valley
Kate Salmon
North West

W21E (Women Open)

Yvette Baker
Wellington
Katie Cory-Wright
Peninsula and Plains
Kayla Fairbairn
North West
Danielle Goodall
Counties Manukau
Sophie Harrison
Peninsula and Plains
Sonia Hollands
Counties Manukau
Jula McMillan
North West
Ellie Molloy
Wellington
Lara Molloy
Wellington
Sarah O'Sullivan
Wellington
Kane Penny
Wellington
Tessa Ramsden
Red Kiwi
Alice Tilley
North West

W40 (Women 40 and over)

Pam Rodenburg
Taranaki
Karen Beckman
Hawke's Bay
Christine Browne
Bay of Plenty
Alison Comer
Auckland
Melissa Edwards
Wellington
Susan Edwards
Hutt Valley
Janet Harding
Peninsula and Plains
kristin harrison
Nelson
Katie Hill
Wellington
Ocean Mercier
Wellington
Rachel Middleton
Wellington
Sarah Steel
Counties Manukau

W50 (Women 50 and over)

Jane Davidson
Hawke's Bay
HELEN EDMONDS
Hawke's Bay
Lorna Fox
Taranaki
Jane Harding
Wellington
Jane Herries
Hawke's Bay
Margaret Horne
Red Kiwi
Gillian Ingham
Wellington
Lynn McBain
Wellington
Diana Molloy
Wellington
Liz Nicholson
Wairarapa
Jay Paterson
Taranaki
Sonya Reeves
No Club
Anna Robertson
Hutt Valley
Cryn Russell
Hawke's Bay
Raewyn Simpson
Bay of Plenty
Lyn Stanton
Auckland
Genevieve Webb
Dunedin

W60 (Women 60 and over)

Judy Browning
Taupo
Julia Fraser
Wellington
Beverley Holder
Wellington
Dorothy Kane
Wellington
Carol Ramsden
Red Kiwi
Jacqui Sinclair
Taranaki

W70 (Women 70 and over)

Patricia Aspin
Counties Manukau
Barbara Bridger
Hutt Valley
Jill Dalton
Hutt Valley